Zīda kopšana
5. jūlijs, 2024 pl. 13:14
Zīda kopšana un tīrīšana prasa īpašu piesardzību tā delikātā rakstura dēļ. Lai audums, pēc iespējas ilgāk, saglabātu savu dabisko spīdumu, ir ļoti svarīgi ievērot kopšanas norādījumus. Esam apkopojuši dažus no galvenajiem ieteikumiem zīda tīrīšanā.Mazgāšana ar rokām
1) Pārbaudiet etiķeti: vienmēr apskatiet kopšanas etiķeti uz zīda apģērba. Ja ir rakstīts "tikai ķīmiskā tīrīšana", tad vislabāk ir ievērot šo ieteikumu.2) Mazgāšanas sagatavošana: Ideālais scenārijs ir mazgāšana ar rokām, remdenā, vēsā ūdenī. Pievienojiet nelielu daudzumu maiga mazgāšanas līdzekļa, kas paredzēts smalkiem mazgāšanas līdzekļiem, piemēram, bērnu šampūnu vai specializētu zīda mazgāšanas līdzekli.
3) Mērcēšana ūdenī: ievietojiet zīda priekšmetu ūdenī un viegli samaisiet. Ļaujiet ievilkties apmēram 3-5 minūtes. Izvairieties no berzēšanas, jo tas var sabojāt šķiedras.
4) Rūpīgi izskalojiet: izskalojiet ar tīru, vēsu ūdeni. Viegli pavelciet apģērbu, lai izskalotu ziepes. Atkārtojiet, līdz tiek izskalots viss mazgāšanas līdzeklis.
5) Pēc izvēles: ja vēlaties, lai zīds būtu īpaši mīksts, skalojamajam ūdenim varat pievienot dažus pilienus baltā etiķa. Tas palīdz noņemt visus ziepju atlikumus, un saglabā audumu spīdīgu.
6) Uzmanīgi nosusiniet: neizspiediet zīdu. Tā vietā nolieciet to uz tīra, sausa dvieļa un izrullējiet dvieli, lai absorbētu lieko ūdeni. Atritiniet dvieli un nolieciet apģērbu uz cita sausa dvieļa, lai tas izžūtu. Sargājiet to no tiešiem saules stariem vai siltuma avotiem.
Zīda mazgāšana veļas mašīnā
Ja kopšanas etiķete norāda, ka mazgāšana mašīnā ir droša, rīkojieties šādi:1) Izmantojiet tīkla maisiņu: ievietojiet zīda priekšmetu sieta veļas maisiņā, lai pasargātu to no bojājumiem.
2) Izvēlieties pareizo ciklu: izmantojiet delikātās mazgāšanas režīmu ar aukstu ūdeni.
3) Maigs mazgāšanas līdzeklis: pievienojiet nelielu daudzumu maiga mazgāšanas līdzekļa, kas piemērots smalkiem mazgāšanas audumiem.
4) Izlaidiet centrifūgas ciklu: ja iespējams, izvairieties no izgriešanas cikla izmantošanas vai iestatiet to uz mazāko ātrumu, lai samazinātu auduma berzi.
Vispārīgi padomi
1) Izvairieties no balinātāja: Nekad neizmantojiet balinātāju uz zīda, jo tas var sabojāt šķiedras.2) Gludināšana: ja gludināšana ir nepieciešama, izmantojiet zemāko karstuma pakāpi un gludiniet no otras puses, kamēr audums vēl ir nedaudz mitrs. Izmantojiet drānu, kas palīdzēs aizsargāt audumu.
3) Uzglabāšana: Izvairieties no tiešiem saules stariem, vai vietām ar augstu mitruma līmeni.
Traipu noņemšana
1) Tūlītēja rīcība: Nekavējoties noslaukiet (neberzējiet) izšļakstīto vielu ar tīru drānu, lai absorbētu pēc iespējas vairāk šķidruma.2) Punktu apstrāde: noturīgus traipus apstrādājiet ar ūdens un maiga mazgāšanas līdzekļa maisījumu, vai, ja neesat pārliecināts, apsveriet iespēju nogādāt priekšmetu profesionālam tīrītājam.
Ievērojot šīs vadlīnijas, Jūs varat palīdzēt saglabāt zīda apģērba skaistumu un kalpošanas ilgumu.